Stále studené nohy

Máte stále studené nohy? Už jste pátrali po možné příčině? Co může způsobovat studené nohy a co se proti nim dá dělat?

Příčiny studených nohou

Studené nohy mohou být příznakem různých potíží. Některé příčiny nejsou vážné, jiné byste měli začít řešit.

Studené nohy jsou běžné, pokud se vrátíme z chladu. I tak si však dejte pozor, abyste více neprochladli od nohou a neonemocněli.

Další nevážnou příčinou studených rukou i nohou je stres. Možná jste si sami všimli, že pokud jste pod velkým stresem, máte studenější končetiny. Po jeho odeznění, zmizí i studené nohy a ruce.

Studené nohy však také často poukazují na poruchy krevního oběhu a tlaku. Zpravidla se objevuje u osob mající nízký krevní tlak. Z dalších příčin nízkého krevního tlaku si ještě uveďme: závratě, poruchy, koncentrace, nadměrná spavost, únava, mdloby, bolest hlavy, učení v uších, pocení atd.

Nebo je důvodem vašich studených nohou anémie neboli chudokrevnost? U ní se vyskytují obvykle i tyto příznaky: únava, bledost, mdloby, zimomřivost, podrážděnost a objevit se mohou i další příznaky dle typu chudokrevnosti

Z dalších příčiny studených nohou si ještě uveďme poruchy štítné žlázy, roztroušenou sklerózu, anorexii či Raynaudovu chorobu, pro kterou jsou typické opakující se záchvaty zblednutí a bolestí okrajových částí těla. Má tři fáze – anemickou, cyanotickou a hypermickou.

nohy-2

Co na studené nohy

Důležité je vědět, jaká je příčina studených nohou. Pokud jste zrovna přišli z venku, dejte si horkou koupel. Prevencí je mít nohy v teple a suchu a mít kvalitní obuv i ponožky.

Vhodné je také lépe prokovat své tělo pravidelným cvičením. Jestliže máte studené nohy jako příznak některé z výše uvedených chorob, zaměřte se prvotně na jejich léčbu a studené nohy jako symptom poté odezní.

Trápí vás studené nohy?