Jak se chovat, když vás dítě nachytá při milování?

I když vás jako rodiče výchova dětí nesmírně vyčerpává, stále ještě máte chuť na milování. Kdy si ovšem najít čas, kdy to bude bezpečné? Večer, až budou děti spát! Ale, co když spát nebudou a navíc vás u toho nachytají! Víte, jak takovou situaci řešit?

Když se děti stanou součástí vaší domácnosti, je třeba vzdát se myšlenky na sex kdekoliv a kdykoliv během dne. Sex je třeba si naplánovat tak, aby nehrozilo, že se děti stanou svědky vaší milostné chvíle. Ale zákon schválnosti funguje, a tak není divu, že občas může dojít k trapnému okamžiku.

Jak to dětem vysvětlit?

Samozřejmě, že záleží na věku dítěte. V případě malých miminek není třeba nějakého schovávání si, problém však nastává u dětí, který již plně vnímají, co se v jejich okolí a speciálně mezi maminkou a tatínkem děje. Pokud tedy dojde k nepříjemnému trapasu, je třeba si o tom s dětmi promluvit.

Maminka a tatínek se mají rádi

Zejména menší děti získají mylné dojem, že tatínek mamince ubližuje. Proto svému potomkovi vysvětlete, že nejde o nic, co by vás bolelo. Malým dětem vysvětlete, že jde o způsob mazlení, který děláte protože se máte rádi.

Vysvětlení sexu by mělo být úměrné věku dítěte.

Puberťákovi už není třeba vysvětlovat, co to sex je, ovšem dejte mu na vědomí, že jde o naprosto normální věc, která se prostě děje. Jistá otevřenost pomáhá oběma stranám! Nevymýšlejte si potupné výmluvy a nebuďte naivní. Děti v dnešní době získají velice brzy přehled o tom, co v ložnici děláte.

 

Na ložnici se klepe

Trapným situacím s načapáním můžete předejít tak, že už od malička naučíte své děti klepat na dveře ložnice. Tím, že nastavíte pravidla soukromí, ušetříte celé rodině horké chvilky! Pravidlo klepání by mělo fungovat i opačně! I váš puberťák potřebuje soukromí!

Byli jste někdy načapání při sexu? Jak jste to řešili?