Sny těhotných – Příšerný porod i rozkvetlá louka!

Zdají se vám noční můry nebo naopak krásné sny? Máte zvláštní sny bez smysluplného obsahu? Jako těhulka dáváte svým snům větší váhu, než kdy jindy! Skutečně něco znamenají?

Těhotenství je krásné, ale zároveň také náročné období, proto není divu, že máte stále potřebu spát. Díky zvýšené hladině hormonů upadáte do spánkové hladiny, ve které se zdají sny. Avšak díky plnému močovému měchýři, otékaní nohou či nepohodlí způsobenému rostoucím bříškem se často budíte a své sny tak více pamatujete.

 

Příšerné noční můry, sny bez obsahu nebo sny příjemné, plné radosti

Je jisté, že krásný sen ve vás žádné obavy či dokonce strach nevzbuzují, opakem jsou však noční můry, které těhotné ženy provázejí v těhotenství více. V takových případech je samozřejmé, že sen o náročném porodu či odchodu tatínka způsobí strach. Je třeba mít z nočních můr obavy? Vyplní se hrůzné představy?

 

Noční můry jako lék pro psychiku

Zlé sny mají své opodstatnění, rozhodně ovšem nejde o předvídání skutečné reality. Když budoucí maminka nezvládne zpracovat všechny své emoce, začne je tělo během spánku samo ventilovat právě v průběhu snu. Sen není předzvěstí hororového scénáře, jde o sdělení těla, že vaše podvědomí bojuje s návaly strachu z nového, ze zodpovědnosti, z bolesti apod. Zlý sen pomáhá tělu zbavit se negativních myšlenek a emocí a tím ho udržuje ve zdravé psychické rovnováze. Bez nočních můr by ve vašem těle vznikal stále větší tlak negativního nastavení, které by mohlo ve finále způsobit problémy psychické i fyzické.

 

Jak zvládnout své emoce?

Pokud se chcete nepříjemným nočním snům vyhnout, existuje jedno řešení, jak jejich četnost minimalizovat. jde o to, abyste během dne své emoce zpracovala. To znamená, když máte radost dejte jí najevo, máte strach? Nebojte se s ním podělit! Tím, že budete své pocity schovávat, přidáváte pouze na intenzitě nočních můr. Pokud nemáte možnost popovídání si s kamarádkou, maminkou, či někým jiným z blízkého okolí, pak si najděte oporu v porodní asistentce. Ta vám vše ohledně těhotenství a porodů vysvětlí, bude s vámi sdílet váš ‘’příběh’’. Řešením může být také předporodní kurz.

 

Pozitivní přístup ke snům pomáhá při porodu

Ženy, které se zvládli ‘’poprat‘’ se svými můrami se sebevědomím, klidem a pozitivním přístupem, měli následně snadný porod bez komplikací.

Zkuste na to myslet, až se dnes v noci probudíte se strachem z těžkého porodu!