Bude to holka nebo kluk?

Vědět pohlaví miminka ještě před narozením? Málokteří budoucí rodiče dokáží odolat! I když svou zvědavost obhajují tím, že je třeba vědět, do jaké barvy ladit výbavičku, tyto infomace lze využít i jinak!

Až nakoupíte vše modré nebo růžové, můžete se zaměřit na to, co vás vlastně s vaším chlapečkem nebo holčičkou čeká!

I když se zdá, že obě pohlaví potřebují v prvních dnech a měsících svého života v podstatě to samé, péče o ně se trochu liší.

 

Dětské tělo a péče o něj

Je jisté, že péče o tělo bude v případě chlapečků jiná než u holčiček a naopak. To je dáno především rozdílností pohlavních orgánů. Správné hygieny se naučíte od porodní asistentky nebo sestřiček v porodnici. Rozhodně se však nenechejte zmást mýty o přetahování předkožky a od tom, že stydké pysky u holčiček mají vlastnost samočištění. Oba tyto nesmysly totiž dokáží dětem nadělat dost problémů.

Pro mnohé maminky jsou různé projevy genitálií jejich holčiček a chlapečků překvapivé. Novorozenci prožívají v prvních dnech doslova hormonální bouři, během které mohou obě pohlaví bojovat se zduřením prsních žláz, u holčiček dokonce může nastat i jemné vytékání mléčného výměšku.

U chlapečků můžete počítat s častými erekcemi, za kterými stojí hormon testosteron. Počet erekcí by se měl postupně snižovat.

U holčiček je zcela normální, že z jejich ‘’vagínky’’ vytéká hlen, který může být v některých případech zabarvený od krve. Jde o jev,který by měl zmizet do konce šestitinedělí.

 

Odlišnosti, o kterých byste měla vědět!

  1. Už bříšku mají holčičky 3 denní vývojový náskok oproti chlapečkům, a to především v porovnání růstu kostí. Po porodu jsou pak holky napřed o cca 5 týdnů a tento rozdíl se stále zvětšuje. V pubertálním období mají kluci skluz 2 roky. Tento rozdíl se ovšem v následujících letech dorovná.

  2. Holčičky se obecně rády mazlí, mohou za to citlivější receptory dotyku.

  3. Porod chlapečků trvá dálé než u holčiček. V průměru jde o hodinu a půl! Odpovědí může být větší váha chlapečků.

  4. Holčičkám rostou dříve zoubky.

  5. Holčičky jsou více komunikativní a rády už od malička sledují lidské obličeje, také udržují přímý pohled do očí. Chlapečci se zaměřují na neživé předměty v jejich okolí.