Potraviny, které podporují zdravou pleť

Kdo z nás by nechtěl mít nádhernou a zářící pleť? Její kvalitu však neovlivňují jen vnější faktory, ale i správná rovnováha hormonů. Stárnutí způsobuje tvorbu vrásek, zhoršenou pigmentaci a celou řadu dalších kožních potíží.

Kromě jiného je to i hormonální nerovnováha, která naši pleť ovlivňuje. Pro zdraví pokožky je vhodná celá řada potravin. Tady jsou některé z nich.

Zelenina a ovoce

Brokolice

Je bohatá na vitamíny C a E, které podporují produkci kolagenu a poskytují ochranu před UV zářením.

Pomeranče

Díky vysokému obsahu vitamínu C jsou pro pokožku velice prospěšné. Ten pomáhá zastavit volné radikály, které na pokožku působí. Kromě toho podporuje tvorbu kolagenu.

Avokádo

Je ideální pro hydrataci pokožky. Omega tuky pomáhají opravovat poškozené buňky a zklidňují podrážděnou a zarudlou pokožku. Také obsahuje draslík, hořčík, kyselinu listovou, vitamíny (B, C, E). Všechny tyto látky jsou potřebné pro udržení hormonální rovnováhy a tudíž i zdravé pokožky.

Tmavá listová zelenina

Především pak špenát, se může pochlubit velkým množstvím antioxidantů a vysokou hladinou luteinu, který pokožku hydratuje a zlepšuje její elasticitu.

Česnek

Obsahuje allicin, který ničí v těle škodlivé bakterie a viry.

Kiwi

Toto tropické ovoce obsahuje velké množství antioxidantů, které pomáhají udržovat pleť pevnou a pružnou a zpomalují procesy stárnutí, které se projevují i na pleti.

Některé další potraviny

Mandle

Obsahují velké množství vitamínu E, který pomáhá zlepšit vzhled vaší pokožky a zároveň ji chrání před škodlivým UV zářením. Také obsahují zinek, který podporuje dobrou náladu.

Celozrnné potraviny

Nejenže dobře chutnají a podporují pěkný vzhled vaší postavy, ale také jsou bohaté na vitamín B, který podporuje tvorbu buněk, díky čemuž bude vaše pleť vypadat svěže a mladě.

Zelený čaj

Tento uklidňující nápoj je plný antioxidantů. Polyfenoly v něm obsažené mají protizánětlivé účinky.

Jogurty

Obsahují vitamín A, který je nezbytný pro zdravou a krásnou pokožku. Kromě toho obsahuje probiotické kultury, které působí pozitivně na zdraví střev.

Zanechte komentář