Únava v těhotenství? Zatočte s ní!

Jak bojovat proti únavě v těhotenství?

Každé těhotenství je jiné, ale existuje jedna věc, která je všechny spojuje, a to únava. Rostoucí miminko spotřebuje spoustu energie, kterou je třeba někde brát. A tak se každá těhulka cítí vyčerpaně a unaveně. Únava je v těhotenství, zcela normální. I když máte kolikrát pocit, že už se z postele nikdy nezvednete.
Poradíme vám skvělé triky, jak únavu přemoci, i jak jí předejít. Jde o jednoduché cvičení a nepatrné změny v jídelníčku.

Jak se mění Vaše tělo v těhotenství?

Těhotenství přináší obrovské množství změn, fyzických, hormonálních i emocionálních. A všechny tyto změny působí na celkovou náladu nastávající maminky i na její tělesný stav. Všechny tyto změny vyžadují od těhotné ženy mnoho energie. Tu je třeba doplňovat vhodnými potravinami, které obsahují dostatek živin, dobře se tráví a přináší tělu tolik potřebnou energii. Už samotná pravidelnost ve stravě pomáhá ženě získat a udržet životní energii. Pokud jí těhotná žena nepravidelně a trpí nespavostí, pak přichází únava, se kterou je těžké bojovat. Odpočinek přes den pak zase brání tvrdému spánku přes noc, a tak se žena točí v kruhu probdělých nocí, nepravidelné stravy a stálé únavy.

Jak doplnit energii?

Pokud chcete být přes den plná energie, pak je nutné zařadit do svého jídelníčku potraviny, které obsahují železo, vitamín C, bílkoviny a dostatek vlákniny. Mezi takové potraviny patří maso, ryby, vejce, oves, fazole, zelená zelenina, tmavý chléb a různé celozrnné obiloviny. A dodržování pitného režimu je snad již samozřejmostí. Nejlépe pít čistou vodu. Vhodné jsou také potraviny, z nichž budete čerpat energie po dlouhou dobu, nikoliv jednorázově. Mezi takové jídlo patří rýže, nebo těstoviny. kromě výběru potravin je důležité jeho množství. Mnohé ženy se v těhotenství přestanou hlídat a s tím, že to mají omluvené, se zbytečně přecpávají. Přejídání však nesvědčí. Trpí samotná žena i dítě, tento stav svědčí akorát únavě.

V případě, že vás trápí únava v těhotenství, pak to není vhodné řešit pouze pasivním odpočinkem. Nenáročné cvičení vám pomůže udržet energetické hladiny v pozitivních hladinách a pocit únavy se vytratí. Pokud máte představu, že cvičení vás pouze více vyčerpá, je to totiž právě naopak! Zkuste pilates, chůzi, jógu, plavání, možností je spousta.

Jak se dobře a dlouze vyspat?

Pokud máte problémy s probdělými nočními hodinami, pak zapřemýšlejte, jak vlastně spíte. Jaký máte polštář, deku, matraci, jakou teplotu v pokoji? I zapnutá elektronika může rušit váš klidný spánek. A dokonce i samotné polohy při spaní mohou vaše spaní přerušovat. Vyzkoušejte různé typy polštářů a spících poloh. Zjistěte, co je vám příjemné, a co nikoliv.

Únavu může také způsobovat nesprávný odpočinek. Pokud již máte děti, je jasné, že relaxace je tím posledním, na co máte čas, ale i tak to zkuste. Najděte si pár minut času pouze pro sebe. Napusťte si vanu, poslechněte oblíbenou muziku, přečtete knížku. Vašemu tělu prospěje, když si uděláte radost ‘’zevnitř’’. Energie pak budete mít najednou mnohem více. Stačí si udělat radost!

 

A jak se zbavujete únavy těhotenství Vy?

Zanechte komentář