Zahradní domky – zábava pro celou rodinu

Přemýšlíte, proč děti tráví tolik času u počítače, telefonu a dalších elektronických zařízení? Odpověď je jednoduchá. Hra je totiž snadno zabaví, zatímco venku by si musely vymýšlet vlastní zábavu, což je daleko složitější. Pokud jim k tomu tedy neposkytnete vodítko.

Chcete-li děti udržet venku, pořiďte jim na zahradu houpačku, skluzavku nebo dětské domečky. Vzpomeňte si na svá mladá léta. Snad všechny děti se snaží postavit nějaký bunkr, aby měly místo, kam se budou moct schovat před zvědavými pohledy okolí. S dnešní nabídkou zahradních domků jim to snadno umožníte. Je jen na vás, jaký typ si vyberete, a až děti odrostou, dá se využívat třeba jako domek na nářadí či dřevo.

Zahradní domky na každou zahradu

Domky se vyrábí v opravdu široké škále rozměrů, provedení a tím pádem i cen. Pro děti na hraní bohatě postačí malý zahradní domek o rozměrech do 3 × 3 metrů. K dispozici jsou ale i mnohem větší a luxusnější varianty, které bez problémů nahradí i chatku. Mnoho lidí si pořizuje dřevěné zahradní domky místo chaty, další je mají na zahradě a využívají je například v situacích, kdy u nich chce přespat návštěva. Nevěříte?

Luxusní  domky Palmako estonského výrobce mohou konkurovat i klasickým obytným chatkám. Jejich domky s prosklenou stěnou působí opravdu zajímavě. Podobný dojem budí i domky s garážovým stáním.

Jednoduché sestavení

Dřevěné zahradní domky jsou obvykle dodávány rozložené, nicméně podle návodu je zvládne sestavit každý průměrně šikovný tatínek. Věřte, že ze stavby, kterou si vlastnoručně postavíte, budete mít i daleko větší radost. V ceně ovšem většinou nebývá zahrnuta střešní krytina. Dokonalý podklad a základy také budete muset vybudovat na vlastní náklady před montáží, s tím počítejte.

Domek pravděpodobně využije celá rodina. Děti na hraní, rodiče jako domky na nářadí a sekačky. Domek Partytube, který vypadá jako obrovský sud, je ideální například pro pořádání zahradních párty večerů s přáteli.

Zanechte komentář