Dětskou postýlku vybírejte pečlivě

Při výběru postýlky mějte na paměti, že pro miminko bude po nějakou dobu téměř celým světem. Proto je potřeba zvolit nejen postýlku bezpečnou, ale důležitý je i vhodný druh materiálu a další doplňky.

Materiál

Velice důležitá je stabilní a pevná konstrukce. Eliminujte ostré hrany a všechny druhy výčnělků, je to ta nejlepší prevence proti úrazům.

Nejčastějším materiálem bývá odolné a pevné bukové dřevo, na němž nevznikají žádné zářezy, ani se nevytvářejí třísky, což je ideální především v období, kdy malé batole začíná všechno ochutnávat.

Nátěrová barva musí být samozřejmě bezolovnatá, bez obsahu polychlorovaných bifenylů a dalších škodlivých látek.

Zdravotní nezávadnost veškerých materiálů je dokládána certifikátem.

Bezpečnost především

Velice důležitá je vzdálenost hrazení (2,5 – 6,5 cm).

Další výhodou a bezpečnostním prvkem zároveň je nastavitelná poloha matrace do různých výškových úrovní. Nejvyšší polohu využijete u malého miminka. Jakmile se začne přetáčet nebo si sedat, posunete matraci níže.

Pokud zakoupíte postýlku rostoucí, ušetříte si místo.

Některé postýlky můžete v pozdějším období, po nákupu postele, přestavět na otevřenou úložnou skříňku nebo hrací stolek.

Vlastnosti postýlky

  • Dno z příček, mřížek či perforací zajistí dostatečnou prodyšnost a ventilaci vzduchu
  • Bočnice s tyčkami zajistí cirkulaci vzduchu uvnitř postýlky.
  • Kovový materiál musí být odolný vůči korozi.
  • Šrouby nesmí čnít do vnitřního prostoru postýlky, pozor na plastové krytky, které by dítě mohlo uvolnit a sundat, existuje zde riziko spolknutí.
  • Jsou – li bočnice stahovací, musí být pečlivě zajištěny, aby je dítě samo nestáhlo dolů.
  • Nepořizujte si postýlku pouze na kolečkách, sice se snadněji přemísťuje, ale není příliš bezpečná. Pokud již má pouze kolečka, alespoň dvě se musí dát bezpečně zajistit.

Zanechte komentář